سؤال های رایج درباره ارتودنسی دندان

ارتودنسی دندان برای همه ی افرادی که دندان‌های کج و روی هم رفته ای دارد پیشنهاد می شود زیرا که با ارتودنسی هم ظاهر افراد بهتر می شود هم اینکه راحت تر می‌توانند غذا بخورند. بهتر است افرادی که دندان‌های کجی دارد در سن پایین تر برای این کار اقدام کنند.

 

پاسخ به مهمترین و شایع‌ترین پرسش‌ها درباره ارتودنسی

آیا در منزل  بدون کمک متخصص ارتودنسی در آمل یا متخصص ارتودنسی در مازندران  یا هر شهر دیگری می‌توان دندان‌ها را صاف و ارتودنسی کرد؟

شاید احتمال انجام این کار وجود داشته باشد اما پیشنهاد ما به شما اینی است که هیچ‌گاه این کار را در خانه انجام ندهید. زیرا احتمال اینکه به سلامت دندان‌ها و دهان و در نتیجه به سلامت عمومی خودتان آسیب وارد می‌کنید. تنها ارتودنسی است که می‌تواند دندان‌های روی هم رفته و کج را صاف کند. برای انجام ارتودنسی بهتر است به متخصص ارتودنسی در آمل یا متخصص ارتودنسی در مازندران یا هر شهر دیگری که در آن زندگی می‌کنید بروید زیرا متخصص ارتودنسی نسبت به دکتر عمومی دندانپزشکی بهتر است.

 

مناسب ترین سن برای انجام ارتودنسی چند است؟

هر شخصی در هر سنی که هست می‌تواند به کمک تجهیزات دندانپزشکی دندان‌های خود را صاف کند.  اما متخصصان ارتودنسی معتقدند برای درمان ارتودنسی یک سن ایده آل وجود دارد. البته باید گفت یک محدوده سنی ایده آل. مناسب ترین و بهترین سن برای انجام ارتودنسی سن 10الی 14 سالگی است. در این سن افراد می‌توانند ارتودنسی را شروع کنند. البته ناگفته نماند که برای انجام ارتودنسی محدودیت سنی وجود ندارد.

 

آیا پیش از انجام ارتودنسی  و یا بعد از مراحل ارتودنسی امکان خوردن چیزی را داریم؟

بله این امکان وجود دارد. ولی باید توجه داشته باشید که هرزمانی که به کلینیک برای درمان مراجعه می‌کنید دندان‌هایتان را به‌طور کامل مسواک کنید و کاملاً تمیز باشد. بنابراین قبل از مراجعه به بهترین کلینیک ارتودنسی در آمل یا متخصص ارتودنسی در مازندران یا هر شهر دیگری یه چیزی بخورید و بعد از خوردن آن دندان‌هایتان را مسواک بزنید.

 

آیا امکان استفاده از ارتودنسی رنگی وجود دارد؟ چه رنگی بهتر است انتخاب کنیم؟

بله می‌توانید ارتودنسی رنگی انتخاب کنید و انتخاب رنگ نیز با خودتان است. متخصص ارتودنسی در آمل یا متخصص ارتودنسی در مازندران یا هر شهر دیگری بایستی الاستیک های رنگی و اورینگ های مختلفی از تمامی رنگ ها داشته باشد. شما می‌توانید برای انتخاب رنگ ارتودنسی با متخصص خود مشورت کنید. البته اگر بخواهید از ارتودنسی نامرئی با پلاک های دندانی بی رنگ استفاده کنید باید بیخیال ارتودنسی رنگی شوید زیرا این نوع از ارتودنسی رنگی نمی‌باشد و بی رنگ و شفاف هستند.

 

هزینه ارتودنسی چقدر است؟

قیمت ارتودنسی به عوامل مختلفی بستگی دارد و اصلی ترین عامل آن مدال دستگاهی است که بکار رفته شده. قیمت ارتودنسی ثابت با بریس های فلزی در کل جهان حدوداً به‌طور میانگین 75000 دلار است. اما متخصص ارتودنسی در آمل یا ارتودنسی در مازندران با قیمت مناسب یا در هر شهر دیگری وجود دارد که خیلی ارزان تر این قیمت انجام می دهند. بیشتر آن‌ها با ارائه شیوه های پرداخت آسان تر مثل اقساطی هزینه های ارتودنسی را برای بیماران کاهش می دهند.

بنابراین بهتر از قبل از شروع درمان ارتودنسی مراحل و روند و هزینه ارتودنسی را از متخصص خود سؤال کنید و ببنید اگر امکان دارد به صورت قسطی وجود دارد در هر مرحله که به متخصص مراجعه کردید پرداخت کنید. آیا استفاده از پلاک بعد از ارتودنسی لازم است؟

حتما بهتر است برای انجام ارتودنسی به متخصص ارتودنسی در آمل یا متخصص ارتودنسی در مازندران یا در هر شهر دیگری مراجعه کنید. زیرا متخصصان این کار علم تجهیزات بیشتری نسبت به دکتران عمومی دندانپزشکی دارند و بهتر می توانند دندان های شما را درمان کنند.

دسته ها: حتما بدانید..

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.