راهنمایی کامل بریس های ارتودنسی کودکان

 

در این مطلب قصد داریم شمارا با بریس های ارتودنسی کودکان آشنا کنیم. بنابراین با ما همراه باشید تا در رابطه با این موضوع اطلاعاتی بیشتری کسب کنید.

 

بریس های ارتودنسی کودکان چیست؟

برخی از کودکان به دلیل اینکه دچار کجی یا همپوشانی دندان می‌شوند نیاز به ارتودنسی دندان دارند. این افراد با مراجعه به متخصص ارتودنسی در آمل یا متخصص ارتودنسی در مازندران یا هر شهر دیگری می‌توانند این مشکل را با بریس ها حل کنند. یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است کودکان با آن مواجه شوند مال اکلوژن است. منظور از مال اکلوژن این است که اندازه‌ی فک‌های بالا و پایین متفاوت باشند و یکی از آن‌ها بزرگ‌تر از دیگری باشد.

بنابراین کودکانی که به مشکل مال اکلوژن دچار هستند بایستی به متخصص ارتودنسی در آمل یا متخصص ارتودنسی در مازندران یا هر شهری دیگری که در آن زندگی می‌کنند مراجعه کنند.

در برخی از موارد ممکن است کودک به هر دلیلی دچار مشکل در فک و دندان شود که نیاز به بریس است. مثلاً ممکن است دندان‌های کودک خیلی زود خراب شود یا بر اثر تصادف از بین برود. در چنین مواردی والدین کودک بایستی کودک خود را به متخصص ارتودنسی در آمل یا متخصص ارتودنسی در مازندران یا هر شهری که در آن زندگی می‌کنند، نشان دهند تا متخصص مشکل به وجود آمده را حل کند.

در برخی از موارد نیاز به بریس ارثی است و ممکن است به دلیل اینکه شما یا یکی از خانواده اتان به بریس نیاز داشته، فرزند شما نیز به همین مشکل دچار شود. معمولاً دندان‌پزشکان بعد از چند جلسه اگر فرزند شما این مشکل را داشته باشد متوجه می‌شوند و از شما می‌خواند که فرزندتان را به یک متخصص نشان دهید.

متخصص ارتودنسی با مشاهده ی دندان ها و فک کودک متوجه می‌شود که به چه نوع بریسی برای او مناسب‌تر است.

 

 

سن خاصی برای مراجعه کودکان به متخصص ارتودنسی در آمل یا متخصص ارتودنسی در مازندران وجود ندارد. برخی از کودکان در سن 6 سالگی  و برخی دیگر در سن 10 سالگی و حتی برخی از آن‌ها در نوجوانی  دچار این مشکل می‌شوند. در برخی از موارد حتی بزرگ‌سالان نیز ممکن است به این مشکل دچار شوند و نیاز به ارتودنسی داشته باشند.

والدین گرامی توجه داشته باشید که زمانی که فرزندانتان در سن 7 سالگی دندان‌های دائمی‌شان شروع به رشد می‌کنند، بایستی به سرعت به متخصص ارتودنسی در آمل یا متخصص ارتودنسی در مازندران  یا هر شهر دیگری که در آن ساکن هستند مراجعه کنند و در صورت نیاز آن را درمان کنند.

معمولاً در زمان رشد دندان ها بهم خوردگی نیش ها کاملاً آشکار می‌شود. شروع اولیه ارتودنسی دندان‌های کودکان به این معنی نیست که کودک بلافاصله بریس ها را دریافت کند، بلکه به این معناست که متخصص مربوط مشکلات را پیدا کند و بعد از برسی کامل آن‌ها زمان مناسب را اعلام کند.

بنابراین والدین گرامی به این موضوع فکر نکنند که بلافاصله با مراجعه به متخصص ارتودنسی در آمل یا متخصص ارتودنسی در مازندران یا هر شهر دیگری، در داخل دهان فرزندانشان بریس نصب می‌شود و درمان آغاز می‌شود.

اولین مراجعه به متخصص برای بریس های ارتودنسی

در اولین مراجعه کودکان به متخصص ارتودنسی به این‌گونه است که دکتر مربوطه دهان و فک کودکان را به‌طور کامل برسی می‌کند و از کودکان می‌خواهد تا دندان‌هایشان را روی هم قرار دهند. متخصصان از والدین در رابطه با جویدن غذای فرزندشان چند سؤال می‌پرسند تا متوجه شوند مشکلی وجود دارد یا خیر. بعد از برسی ظاهری آن‌ها با اشعه ایکس نیز دندان ها را به‌طور دقیق‌تر مشاهده می‌کنند تا متوجه شوند که به‌طور کامل رشد کرده است.

در آخر نیز با موادی نرم مثل خمیر بازی از دندان‌های بالا و پایین کودکان غالب می‌گیرند تا با توجه به آن روش درمانی مناسب را انتخاب کنند.

دسته ها: حتما بدانید..

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.