ایجاد لک روی دندان ها توسط براکت ارتودنسی درست است؟

همانطور که می دانید یکی از بهترین روش های درمانی برای کسانی که دچار مشکلاتی مثل نامرتبی دندان ها و یا مشکلات فک هستند ارتودنسی است که امروزه متخصص ارتودنسی در بابل و سایر نقاط جهان خیلی زیاد شده است. پیشرفت تکنولوژی و گرایش اسنان به هر چه زیباتر شدن باعث شده خیلی ها برای درمان موقعیت نادرست دندان هایشان در دهان و درست کردن وضعیت آن ها به متخصص ارتودنسی در مازندران و سایر نقاط جهان مراجعه می کنند.

 روش درمانی متخصص ارتودنسی در بابل و سایر شهرها برای به هم ریختگی دندان ها استفاده از سیم و براکت است. در طول فرایند درمان بعضی اوقات احتمال دارد فردی که تحت درمان ارتودنسی قرار دارد دچار مشکلاتی شود که یکی از آن ها ایجاد لک های قهوه ای، زرد یا سفید روی دندان هاست که باعث تغییر رنگ دندان می شود.

خیلی از بیمارانی که به متخصص ارتودنسی در مازندران و سایر شهرها مراجعه می کنند نگران تغییر رنگ دندان هایشان هستند. باید بدانید براکت های ارتودنسی اگر به نحو صحیح استفاده شوند و فرد تحت درمان همه ی نکات بهداشتی را رعایت کند نمی توانند باعث ایجاد هیچ گونه لکی روی دندان های بیمار شوند. تمام بیمارانی که با مراجعه به متخصص ارتودنسی در بابل و سایر شهرها اقدام به درمان دندان هایشان می کنند با رعایت چند نمته ی ساده می توانند از ایجاد لک روی دندان هایشان جلوگیری کنند و سلامتی دندان هایشان را حفظ کنند.

 

توصیه های بهداشتی برای جلوگیری از لک دندان بعد از ارتودنسی

یکی از اولین توصیه هایی که متخصص ارتودنسی در مازندران و سایر نقاط به بیمارهایش می کند این است که حتما پس از خوردن هر وعده غذایی مسواک بزنند. در صورتی که بیماران نتوانند این کار را انجام بدهند به آن ها گفته می شود حداقل بعد از خوردن صبحانه و شب ها قبل از خوابیدن حتما مسواک بزنند. بیمار باید عمل مسواک زدن را به خوبی انجام دهد تا فضای زیر سیم های ارتودنسی کاملا تمیز شود و هیچ گونه تغییر رنگ یا ایجاد لکی روی دندان ها ایجاد نشود.

در صورتی که دندان ها دچار لک شد چه کار کنیم؟

اگر بیماری بهداشت دهان و دندان را ه خوبی رعایت نکند و دندان هایش دچار لک شود می تواند این دو کار را انجام دهد:

1- هنگام مراجعه به متخصص ارتودنسی در بابل یا سایر شهرها برای برداشتن سیم ها باید عمل جرم گیری و یا پالیش روی دندان هایش انجام شود.

2- در صورتی که بعد از جرم گیری لک دندان بر طرف نشود می توانند لکه را با ماده سفید پر و درمان کنند.

بنابراین بیمار باید تمام سعی خود را بکند که نکات بهداشتی که متخصص ارتودنسی ارزان در مازندران یا سایر شهرها به او گفته است را به خوبی انجام دهد تا تغییر رنگی در دندان هایش ایجاد نشود اما اگر دچار این مشکل شد میتواند با استفاده از دو راهی که در بالا گفته شد این مشکل را حل کند و دندان های زیبایی داشته باشد.

 

آیا باید برای انجام ارتودنسی همه ی لک ها و پوسیدگی ها را درمان کرد؟

خیلی از بیماران زمانی که به متخصص ارتودنسی در بابل مراجعه می کنند این سوال را پزشک می پرسند. انجام ارتودنسی روی بینی چه تاثیری دارد؟ بهترین کار این است که قبل از انجام ارتودنسی لک ها و پوسیدگی ها بر طرف شوند اما طبق گفته ی متخصص ارتودنسی در مازندران در حین ارتودنسی هم با برداشتن سیم ها می توان پوسیدگی ها را درمان کرد چون ممکن است در حین ارتودنسی نیز دچار چوسیدگی شوید و به متخصص ارتودنسی در بابل یا متخصص ارتودنسی در مازندران و یا سایر شهرها مراجعه کنید.

برچسب ها: لک روی دندان
دسته ها: حتما بدانید..

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.